SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

SEO, bir web sitesinde arama motorlarının kriterlerine uygun tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. İnternette bulunmak, artık 7’den 70’e herkesin içinde olduğu bir durum haline gelmiştir. Arama motorları çoğunlukla internetten bilgi, hizmet veya ürün almak isteyenlerin daha doğru yönlendirilmesi için, SEO kuralları doğrultusunda web sitelerini sıralamaya başlamışlardır.

SEO kuralları çoğunlukla Google arama motoru tarafından koyulmaktadır. Bunun sebebi ise en çok kullanılan arama motorunun olmasıdır. Fakat daha basitleştirilmiş anlatmamız gerekirse SEO; ilgili, odak anahtar kelimelerle desteklenmiş içerikler, web sitesinin açılmasının hızlı olması, kullanıcı kolaylığı sağlayan tasarımlar ve benzeri kurallar çerçevesinde web sitesini optimize edilmesidir. Yani SEO hizmeti, kolay kullanım sunan, daha anlaşılır web sitesi yapmayı odaklayan çalışmalar olarak da bakılabilir. 

Kurumsal SEO Ajansı Nedir?

Kurumsal SEO ajansı, firmanızın, arama motorlarında aratılan anahtar kelimelerde ve cümlelerde ilk sırada çıkmanız için tüm çalışmaları yapan profesyonel SEO ajanslarıdır. Markanın güçlenmesi ve itibar kazanması açısından büyük önem taşır.

Neden Profesyonel SEO Ajansı ile Çalışmalısınız?

Güvenilmez SEO ajanlarının yaptığı yanlış çalışmalar arama motorlarını sinirlendirebilir. Bu gibi durumlarda Google web sitesini cezalandırma yoluna gitmektedir. Bu cezalandırma ise sitenizin bulunduğu konumdan geriye düşmesidir. Bu durumda SEO çalışması uygulamak çok daha zorlu bir süreç olacaktır. Doğru bir SEO ajansı seçimi sitenizin itibar kazanmasına, kazanç artışına, marka bilinirliğinin artmasına yardımcı olacaktır. 

Adım Adım SEO Nasıl Yapılır?

Anahtar Kelime Optimizasyonu

En temel adım olan anahtar kelime optimizasyonunda projelerimizin hizmet ya da ürün satış hedeflerini göz önünde bulundurarak, rakip analizi ile birlikte anahtar kelimelerimizi belirleyerek alt yapımızı oluşturuyor, gerekli çalışmaları uyguluyoruz.

Teknik SEO Analizi

Projelerimizdeki teknik tüm sorunları tespit ederek, sayfaların arama motoru gözünde sorunsuz çalışmasına yönelik tüm ayrıntıları düşünüyor, uyguluyor, web sitenizi en sağlıklı ve verimli hale getiriyoruz.

Rakip Araştırmaları

En güçlü rakiplerinizin web sitelerini analiz ederek, projenizde eksik kalan tüm yönleri tespit edip, gerekli işlemlerle kayıp yaşanan ya da trafik almayan sayfalarınız için rakiplerinizin trafiğine ortak olmanızı sağlıyoruz.

On Page (Site İçi) SEO

Tüm güncel algoritma gerekliliklerini takip ederek, web sitenizin site içi SEO konusunda detaylı optimizasyonunu sağlayıp, trafiğinizi organik bir şekilde artırıyoruz.

Off Page (Site Dışı) SEO

Site dışı SEO hizmetimizle arama motorları gözünde web sitenizin güvenilirliğini artırarak, otoriter dış kaynaklar tarafından önerilmenize, araştırmalarımızla destek ve yardımcı oluyoruz.

Performans Değerlendirmeleri

Performans Değerlendirmeleri

Büyüme Grafikleri ve Raporlamalar

SEO çalışmalarımıza başlamamızdan itibaren elde ettiğimiz dönüşüm ve trafik artışlarını, büyüme grafikleri ve raporlamalar ile birlikte sizlere en anlaşılır şekilde sunuyoruz.

İçerik ve Blog Fikirleri

Trafiğinizi artırmak adına rakip analizleri ile birlikte sizlere kullanıcıların ilgisini çekecek, detaylı ve bilgilendirici içerik ve blog başlığı fikirleri sunuyor ve planlıyoruz.

Google Search Console Optimizasyonları

Google için en önemli kriterlerden biri olan Google Search Console hatalarını analiz ederek, gerekli çözümleri iletiyor ya da aldığınız hizmet doğrultusunda gerekli aksiyonları hızlıca alıyoruz.

Rayzer Digital Standart SEO Ajanslarına Kıyasla Sizlere Ekstra Ne Sunar?

Rayzer Digital, bünyesinde bulundurduğu profesyonel SEO çalışanları ve kaliteli hizmeti sayesinde büyüme garantili SEO hizmetini sizlere sunmaktadır. Rayzer Digital profesyonel ve kurumsal SEO ajansı olması yanı sıra sizlere direkt danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. İsteklerinizi, sorularınızı,  düşüncelerinizi sizleri bekletmeden, aktif bir şekilde karşılamaktadır. Verdiğimiz profesyonel SEO hizmeti ile gurur duyuyor, memnuniyetinizi garanti ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Rayzer Digital kurumsal SEO ajansı olduğu için müşterileri memnuniyeti bizim için ilk planda gelen misyonumuzdur. Verdiğimiz hizmetin en iyisi olması için elimizden geleni yapıyor ve memnuniyetinizi garanti ediyoruz.
Rayzer Digital kurumsal SEO ajansı olduğu için müşterileri memnuniyeti bizim için ilk planda gelen misyonumuzdur. Verdiğimiz hizmetin en iyisi olması için elimizden geleni yapıyor ve memnuniyetinizi garanti ediyoruz.

İlk olarak sitenizin genel bir raporunu hazırlıyoruz ve bunu sizlerle paylaşıyoruz. SEO hizmeti almaya karar verdiğiniz takdirde, profesyonel SEO çalışmalarımıza başlıyoruz. 

Belirlediğiniz gün ve aralıklarda sizlerle toplantılar düzenleyip sitenizin genel durumu hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

Yaptığımız çalışmaları sizlere rapor olarak sunuyoruz.

Sitenizin büyümesi ile hedef kitlenizdeki artışı grafiklerle paylaşıyoruz. Kısacası sitenizin büyümesinde sizlere destek oluyor, bünyemizde bulunan profesyonel çalışanlarımızla sizlere destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.