Blog İçerik Fikirleri Bulma

Blog İçerik Fikirleri Bulma

Web sitenizin blogunda içerik fikirleri bulmakta belli bir süre sonra zorlanabilirsiniz. Bu zorlanma durumlarında kullanabileceğiniz 8 etkili yöntemi sizler için listeledim.

1. Google Görsel Arama Sonuçları

Google Görseller’de bir arama yaptığınızda alt tarafta bulunan bazı anahtar kelime veya başlıkları içerik fikri olarak kullanabilirsiniz.

2. Ubersuggest Aracı

Ubersuggest ile rakibinizin en iyi trafik aldığı sayfaları keşfedebilir veya bir anahtar kelime ile ilgili en iyi içerikleri bulabilirsiniz.

3. Sözlükleri Kullanma

En çok merak edilen konularda sözlüklerde sorular sorulur ve yorumlar yapılır. İçerik oluşturmadaki amacımız sorularına yanıt vermek olduğuna göre sözlükler içerik fikri bulmak için en iyi yollardan biridir.

4. Youtube’de Rakibinizin Videoları

Rakiplerinizi youtube kanallarına yükledikleri en popüler videolara bakarak içerik fikirleri bulabilirsiniz. Sıralama ölçütü kısmından En Popüler seçeneceğini seçmeyi unutmayınız.

5. Google Arama Önerileri

Google’ın aradığınız kelimeyle ilgili sunduğu arama önerilerini kullanabilirsiniz. Anahtar kelimeden sonra * işaretini kullanırsanız daha iyi ve alakalı sonuçlar alabilirsiniz.

6. Buzzsumo Aracı

Ubersuggest aracından baktığımıza benzer bir şekilde anahtar kelime yazarak ilgili içeriklerin trafik ve paylaşım skorlarına da bakarak içerik fikirleri bulabilirsiniz. Not: Buzzsumo’yu 30 gün ücretsiz kulanabilirsiniz.

7. Pinterest Arama Önerileri

Pinterest arama önerileri, Google arama önerileri gibi çalışır. Bir kelime yazarak arama önerilerini görebilirsiniz. Pinterest’i kullanmanın en güzel yanı, Google’dan alacağınızdan tamamen farklı içerik fikirleri alacağınızdır.

8. Forumlar

Sözlüklerde olduğu gibi forumlarda da sorular sorulur ve yorumlar yapılır. Sözlüklere bakma mantığımızın aynısını burada da kullanabilirsiniz.
Related Posts