1001Fidan SEO Başarı Hikayesi

SEO Ekip İşidir.

Profesyonel Yaklaşım Mükemmel Sonuçlar

Teknik, içerik, backlink ve kullanıcı deneyimi odaklı (UX) odaklı SEO geliştirmelerine ek olarak markaya özel stratejik SEO çalışmalar Fidancılık sektöründe faaliyet gösteren 1001 Fidan, 1989 yılından beri sürekli gelişimi ve büyümeyi ilke edinerek hizmet göstermeye başlamıştır. Süs, bitki, meyve fidanı gibi birçok çeşitli ürünün satışını yapmaktadır. Müşterimiz ile ilke edindiği büyüme ve gelişme doğrultusunda SEO çalışmalarımıza başlayarak ve hedeflerine birlikte ulaşmayı başararak, büyük yükselişlere imza attık.

%0

İlk 3 sırada çıkan anahtar kelime sayısından artış

%0

İlk sayfada yer alan anahtar kelime sayısında artış

%0

Gösterim sayısında %183 artış

%0

Tıklama sayısında artış

Neler Yaptık?

Teknik SEO

Çalışmaya başladığımız tarihten itibaren markamız için sitemizdeki teknik SEO kontrolleri (3xx, 4xx vb.) hata ve eksiklerini tespit edilerek tamamladık.

Anahtar Kelime Analizi

İçerikleri hazırlamadan önce her kategori için ayrı anahtar kelime analizleri gerçekleştirdik. Çalışma sürecimizi bu doğrultuda ilerlettik.

Blog

E-Ticaret altyapısının blogu hem teknik hemde kullanıcı deneyimi olarak iyi bir izlenim vermiyordu. Web sitemiz için detaylı analizlerle blog içerikleri hazırlandı ve subdomain’e eklendi.

Yerel SEO

Lokal anahtar kelime hedeflemesi ile yerel sayfalar oluşturuldu.

Kullanıcı Deneyimi

Web sitenin tasarımında, kullanıcı deneyimi açısından önemli değişiklikler yapıldı.

Indexing

Index kontrolleri ile index almayan sayfalar için süreci hızlandırma çalışmaları yapıldı.

Rakip Analizi

Proje başlangıcından rakiplerden anahtar kelime pozisyonları olarak geride bulunuyordu. Önemli anahtar kelimeler için rakip analizleri ile birlikte güçlü geliştirmeler yapıldı.

Dış Bağlantılar

Siteye gelen düşük kalitedeki bağlantıları düzenli olarak tespit ederek gerekli aksiyonları aldık. Ayrıca kaliteli backlink inşaları sayesinde domain değerimizi iyileştirdik.

Kategoriler

İçerik açısından yetersiz olan kategoriler sektörün aradıkları bilgiler ile zenginleştirildi.

Link Juice

Sitede yer alan önemli sayfaların iç bağlantıları yeterli düzeyde olmadığı için önemli sayfalara otorite değerlerinin aktarımı için site mimarisinde uygun yerlere önemli sayfalar eklendi.

Müşteri Yorumu

  • Sonuçlar 2023 (Ocak, Şubat Mart) ve 2022 (Ocak, Şubat Mart) karşılaştırmasına aittir.